גולשים באתר - שיווק באינטרנט
מאיפה שמעתם על האתר?חברים

Tanushka (31)
שובר לב (31)
המתחשב17 (32)
sima8 (34)
!העבר*ן_מת*מן (33)
rockgirl15 (31)
Angel OF Death (28)
*~UnReAcHaBlE~* (28)
ben1414 (26)
רומיייי:) (28)
rotemoosh (27)
ארז פריק מניות (58)
דנה בירש (35)
רון המלך (31)
שרונה_אלי (33)
positiv (57)
נסטי (34)
א.ש.ל (28)
דיאנה המאמי (26)
דניאל לביא (52)
שודדת בנ(ק)*ם (27)
Abercrombie (35)
אי11 (22)
D-i-M-u-S-h (34)
2לונדה18 (32)
לי-אתושששש (28)
רני (25)
שונית הפצצה (27)
נטשוש (26)
המלך אלמוג (25)
tut_122222 (28)
--KAZBO-- (28)
rotememy (29)
angel_no.1 (36)
lolita91 (30)
שנינוש המאמי (36)
בנות הג'ינס (37)
m*mani (27)
1_צליל_1 (26)
vica>k (27)
$נופר$ (27)
אלושה (30)
אגם הקטלנית (47)
shoogar girl (27)
Mini Mouse (26)
1טנסאית (27)
Fack_off (27)
אביעד#פוטר (26)
OoSaPiRoO (28)
reiny tawil (26)
ניבנוב (25)
love+love=me (27)
(15)
מורוש:] (28)
shannan (32)
רוני212 (27)
(0)
מדי (27)
orion kings (27)
sonya02 (27)
בר מזל (57)
HODFA (23)
Inspiration (34)
טלטולעעעעעעעע (104)
Tweety1 (38)
א ב ג ד ה ו (25)
~yhayahid1~ (28)
conap (104)
tzvika770 (46)
§ מאלכית § (24)
black angl (25)
tnovels (28)
121אפו'ש (26)
noyonni (31)
Spot112 (31)
+*+טלוש+*+ (28)
<<<שירנוש>>> (27)
hhnnx9 (65)
חמודה מתוקה (26)
ספיירוש XD (27)
((: אנושקה (29)
חנוש~ (31)
חולת שמיניה (25)
קורצקי:] (47)
MoRi (26)
אורפזוש16 (31)
DJmidnight (40)
saaida.amnon (32)
דיאנוש=) (28)
אלירן אוחיון (31)
=נטע= (27)
דרבוקאנה (51)
גורדידדד (52)
מלך הספורט (24)
הטובה ביותר (24)
נועה תמם (24)
אני עצמי ואנוכי (30)
נונה :] (29)
yechiel127 (29)
דין דין (25)
hamd.2007 (50)
TNTI24 (28)
TheMasterBlaste (27)
יואב שטרנברג (22)
מבט כואב (30)
a001 (46)
my love1 (30)
אני ולא אחרת44 (25)
תותים בשוקולד (28)
CASI MUNDO (28)
טלטולי

1.סוגי הבנות בעולם-

 

הביישנית- היא מתביישת מכל הבנים, מתביישת לדבר עם אנשים במיוחד עם בנים. קשה לה להראות את רגשותיה והיא מאוד סגורה.

הטובה- היא תמיד עוזרת לכולם בכיתה, אם מישהו בוכה היא פונה אליו, מצטיינת בכל מקצוע וכל המורות אוהבות אותה.

הרעה- מאוד לא נחמדה. בדרך כלל היא זאת שמרביצה ומקללת. עדיף לא להתעסק עם כאלו.

המלשנית- בדרך כלל חברה טובה אך חברה שלכם רק כדי להוציא ממכן סודות ולספר אותם אחר כך לכולם, אם מישהו עושה משהו אז היא רצה להלשין למורה. רוב המקרים, כולם שונאים אותה חח.

הדברנית- היא יכולה להיות החברה הכי טובה שלכן אבל היא מדברת ה-מ-ו-ן. היא בדרך כלל יודעת הכל ומתעניינת בעסרים שהם לא שלה.

המעצבנת- הילדה שתמיד תציק לכולם. ותמיד תמצא דרך כדי לעצבן אותך.

החנונית- אני שונאת את התואר הזה. חנונית בדרך כלל מקבלת את התואר של אף פעם לא היה לה חבר ובמקום לצאת למסיבות היא מכינה שיעורים.
האינטרסנטית- הילדה שתמיד תהיה במרכז העניינים. לא אכפת לה מה חושבים עליה. היא תמיד תרצה שידברו עליה.
היפה- זאת שמוקפת בנים. זאת שיש לה מחברות נצלניות. 10% מהמקרים של היפות הן מאוד נחמדות. 90% הן רעות וחושבות רק על עצמן ועל התחת שלהן. :]


 

2.בנות בקניון-

את הולכת בקניון ופתאום את רואה בחנות אליה את נכנסת דוגמנית שקונה בגדים ממש יפים.את רוצה להיות מעודכנת באופנה החדשה, אז את נכנסת ומודדת בדיוק את אותם הבגדים שהיא קונה. הם טובים עלייך אך בכלל לא נוחים. זאת אומרת שאת לא צריכה לקנות אותם. אל תחשבי שאם דוגמנית קונה את אותם בגדים חושבת שהבגדים נוחים, היא לא, אבל לא אכפת לה כי היא רוצה שיסתכלו עליה. אל תעשי את זה. אל תתלבשי לא נוח בגלל שאת רוצה להיראות יפה. אל תקני בגדים שאת מרגישה לא בנוח איתם, אם הם חשופים מדי או להפך. עצה שלי, תלבשי בגדים שאת אוהבת ואל תשימי למה שאנשים אחרים חושבים. אם את אוהבת --> תלבשי!

 

מצבים שרוב הבנות נמצאות לפעמים:

יצאת לקניות בקניון עם חברה טובה שלך לבלות איתה. לאחר מכן ראית מישהו שממש לא ציפית ורצית לראות. את רוצה ללכת אבל חברתך מעדיפה להישאר. אם חברתך היא חברה טובה היא תבין שאת ממש צריכה ללכת. או שפשוט תלכו למקומות שבהם הוא לא נמצא ותשמרו על פרופיל נמוך כדי שזה לא רצית לראות יראה אותך.


3. צבעים ורגשות-

 

בוודאי יצא לכם לשמוע את המושג "ירוק מקנאה". בהרבה חברות ותרבויות, נוטים להמחיש רגשות בעזרת צבעים

(כחול= עצוב, צהוב= פחדן, ירוק= קנאה ועוד...) אף פעם לא הבנו למה. בכל מקרה, "המפלצת הירוקה" זהו הכינוי שרכשה לעצמה הקנאה, מעצם היותה מפלצת. קנאה וקנאות אלו שתי תכונות מקבילות, לרוב לא טובות. קנאות אמנם לא נמצאת בכל בני האדם, אבל קנאה כן. קנאות היא אדיקות ומסירות קיצונית לדבר.

 

לקנאה לעומת זאת, יש כמה פירושים. 1. צרות עין. 2. חשד בחוסר אהבה או נאמנות בייחוד ביחסי גבר ואישה. אנחנו כמובן מתייחסים לפירוש השני.

 

התכונה הזו היא לא טובה, מפני שהיא פוגעת בסביבתנו. החברה לא מעריכה אנשים שנוטים לקנא, או להפגין זאת, מפני שהקנאים הם בדרך-כלל קרירים ולא נחמדים, או מצד שני – צבועים.

 

הכל מתחיל בטבע

 

לקנא זוהי כמובן תכונה שנמצאת לא רק באנשים, אלא גם בחיות. חיות בטבע נלחמות למשל בקרבות קרניים (כמו הצבאים) כדי לזכות בליבה של אהובתם. זה קורה כאשר הצבי רואה צבי אחר "מתחיל" עם נקבה שמוצאת חן בעיניו, והוא מחליט להילחם עליה. בטבע זוהי פעולה פשוטה מאוד שכן יש רק שחור או לבן. הזכרים נלחמים על הנקבות, והנקבות תלכנה עם המנצחים. אבל עולם בני האדם הוא לא כל כך שטחי, ויש בו הרבה גוונים של אפור. קנאה היא, אם כן, דבר טבעי ותקין. השאלה היא, איך מתמודדים איתה, ואיך מנווטים את הקנאה למשהו קצת פחות מציק והרסני?

 

קנאה - עשי ואל תעשי

 

בזוגיות שיש בה גילויי קנאה, ישנה בעיה בחוסר ביטחון עצמי, או בחוסר אמונה בבן הזוג. אסביר. לו היו זוגות שהרגישו שהם מושלמים ביחד, ונראים הכי טוב בעולם, והיו בטוחים אחד בשני, והיו משוכנעים שעולמם מושלם, לא היו גילויי קנאה. אבל, מכיוון שאין דבר כזה, אנו נתקלים מידי פעם בגילויי קנאה כלפי בן הזוג. חשוב לא להגזים. יכול להיות שממש מציק לך שהוא מסתכל על דוגמניות בעיתון, ואת ממש תרגישי רע שאת אולי לא נראית כמו אחת מהן, אבל את צריכה לזכור שהוא אוהב אותך. לא את הדוגמנית הזאת שהוא בכלל לא מכיר.  חשוב לקחת הכל בפרופורציה. לחשוב, להבין ולהתאפק.

 

אסור לאסור על בן הזוג ידידות, הוא ירגיש שאת חונקת אותו ואז הוא יברח . לא צריך להעיר על כל דבר (אלא אם כן זה חוזר על עצמו ובאמת מתחיל להפריע, אז אפשר להעיר ולבקש בעדינות). אם אתם יודעים שהקנאה שאתם מרגישים חסרת ביסוס ואין סיבה שתתפרץ, תחזיקו אותה בפנים. אפילו שזה קשה, ואני יודעת שזה קשה. או יותר גרוע - קנאה מחוץ ליחסים. אם את רואה את הילד שאת אוהבת מסתובב עם ילדה אחרת, בוודאי שלא תרוצי ותילחמי בבת הזוג שלו כמו הצבאים. אולי הוא נהנה לבלות איתה. במקום זה, נסי לדבר איתו, להכיר אותך, אולי הוא יעדיף אותך על פניה. ואם לא, לא נורא... לפחות רכשת ידיד.

 

קנאה - לפעמים דבר טוב?

 

אז נכון שאמרנו שקנאה זו תכונה לא ממש טובה, והיא מרחיקה אנשים מאיתנו. אתם בטח תוהים האם יש לנו פיצול אישיות. אז לא. כמו שאמרנו, בחיים לא הכל שחור ולבן ויש הרבה גוונים של אפור. כך גם תכונות אופי. לפעמים גילוי קל של קנאה מהאדם שאנחנו אוהבים, שקורה לא באופן קבוע, ואף לעיתים רחוקות מאוד, מראה לנו שהוא אוהב אותנו מאוד, שהוא מפחד לאבד אותנו לאדם ההוא. אפילו אם זה רק אדם אחד. ולפעמים אדם שלא מפגין קנאה, אפילו רק בשפת גוף, עלול לגרום לנו לחשוב שלוקחים אותנו כמובן מאליו, שלא אכפת אם נלך, או כל מיני מחשבות כאלה, אפילו שהם לא נכונות. אז לפעמים טוב לקנא. קצת.

 

אז מה עושים עם הקנאה?

 

אמרנו שקנאה ללא ביסוס היא דבר מיותר ורצוי לשמור אותו בפנים. אבל מה אם יש לה ביסוס? במקרה הזה הקנאה יכולה להציל את הקשר שלכם, או לפחות לגלות לכם את האמת ולמנוע פגיעה חמורה יותר. נניח שלחבר שלך יש ידידה, והיא לאחרונה מסתובבת איתו הרבה, מפלרטטת איתו, בקיצור- מנסה להתחיל איתו, ונניח שחבר שלך לא כל כך מתנגד לה. לאחרונה הוא מבלה איתה, הם באים אחד לשני אחרי בית-ספר, מדברים באייסיקיו- בקיצור התקרבו. עומדת בפנייך דילמה. אם תהיי חברה קנאית ותאסרי עליו להיפגש איתה, הוא ישנא אותך. אם תתעלמי- משהו נורא עלול לקרות לשניכם. יש לך שתי אפשרויות:

א.      לדבר עם החבר.

ב.      לדבר עם החברה.

 

זכרו, לא להיות קיצוניים, לא להיות תקיפים מידי אבל גם לא מתרפסים, לא לאיים, לא להפגין יותר מידי כעס אלא אסרטיביות.אמרי לבחור- "תשמע, אני ממש אוהבת אותך, ואין לי בעיה שיהיו לך מלא ידידות. אבל אני רואה מה הבחורה הזאת מנסה לעשות וכל מה שאני מבקשת זה שתשמור על עצמך. זה קצת מפריע לי שאתה כל הזמן איתה אבל זו בחירה שלך. אם קורה משהו, אתה עף בטיל ושזה יהיה על המצפון שלך". זה למשל דוגמא ל"איך להגיד את זה" ולא ל"מה להגיד", הנוסח יהיה שלכם בלבד.

 

 

קנאה זה דבר מסובך, צריך להיות חכמים כדי לדעת איך לתמרן איתה.

 

4.מה לא לעשות בחיים בשביל בן-

  1. אל תבכי בגללו. הוא לא שווה את הדמעות שלך.
  2. אל תשתגעי בגללו. ואל תעשי שטויות.
  3. אל תבזבזי את כל הכסף שלך עליו. הוא סתם מנצל אותך.
  4. אל תתני לו לגרום לך לעשות דברים שאת לא רוצה.
  5. אל תכריחי אותו לעשות דברים שהוא לא רוצה.
  6. ואם את אוהבת אותו, והוא לא מחזיר לך אהבה בחזרה, אל תכריחי אותו לאהוב אותך.
  7. אם הוא לא אוהב אותך יש לו סיבה. אל תגרמי לו לספר לך אותה כי היא יכולה לפגוע בך.
 אף פעם בחיים שלך אל תתני למישהו לפגוע בך. אם זה קללות, או אלימות, או כל דבר אחר. בנוסף לכך אל תתני לבנים לשגע אותך ולחשוב שאת אשמה במשהו שקרה במהלך היחסים ביניכם. זאת אומרת שאל תתני שהקסם האישי שלו יגרום לך לחשוב שגם אם הוא לא מתייחס אלייך אז אולי הוא אוהב אותך, למה שאני מנסה להגיע הוא שהוא גורים לך להיכנס לארץ דימייונית שבה הכל ורוד, אבל אנחנו במציאות פשוט צאי מהסרט, את לא סינדרלה וגם הוא לא הנסיך. אל תתני לו לאשלות אותך. גם אל תבזבזי עליו את הכסף שלך יותר מדי, אני לא אומרת שלא תקני לו משהו קטן כשהוא מבקש זה בסדר, אבל אם את קונה לו יותר מדי פשוט תחשבי למה הוא איתך, הוא פשוט מנצל אותך. אם את לא רוצה לעשות משהו שהוא מבקש אך תתני לו לגרום לך לעשות את זה בכל זאת, אם זה בעניין של יחסי מין או נשיקות, אם את לא מוכנה תגידי לו את זה ואל תתביישי, אם הוא נפרד ממך רק בגלל שלא הסכמת, אז תדעי שהוא סתם חבר לא טוב ואם הוא היה חבר טוב הוא היה מבין אותך ומחכה לעת שתהיי מוכנה. אותו דבר כלפיו, אם את רוצה לעשות איתו דברים שהוא לא מוכן תחשבי איך את היית מרגישה אם המצב היה הפוך, תחשבי עליו ולא רק עלייך. אם את אוהבת אותו והוא לא אוהב אותך, אל תכריחי אותו לאהוב אותך, הוא לא חייב לך כלום. יש לו זכויות משלו. אם את מחליטה לשאול למה הוא לא רוצה אותך, תחשבי טוב לפני, הסיבה שהוא לא רוצה אותך יכולה מאוד לפגוע בך. אבל תעשי איך שאת מרגישה בכל זאת. כל מה שאני כותבת פה, הכל בה מניסיון וידע כללי. בכל זאת בהצלחה.
הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש