גולשים באתר - שיווק באינטרנט
מאיפה שמעתם על האתר?חברים

Tanushka (31)
שובר לב (31)
המתחשב17 (32)
sima8 (34)
!העבר*ן_מת*מן (33)
rockgirl15 (31)
Angel OF Death (28)
*~UnReAcHaBlE~* (28)
ben1414 (26)
רומיייי:) (28)
rotemoosh (27)
ארז פריק מניות (58)
דנה בירש (35)
רון המלך (31)
שרונה_אלי (33)
positiv (57)
נסטי (34)
א.ש.ל (28)
דיאנה המאמי (26)
דניאל לביא (52)
שודדת בנ(ק)*ם (27)
Abercrombie (35)
אי11 (22)
D-i-M-u-S-h (34)
2לונדה18 (32)
לי-אתושששש (28)
רני (25)
שונית הפצצה (27)
נטשוש (26)
המלך אלמוג (25)
tut_122222 (28)
--KAZBO-- (28)
rotememy (29)
angel_no.1 (36)
lolita91 (30)
שנינוש המאמי (36)
בנות הג'ינס (37)
m*mani (27)
1_צליל_1 (26)
vica>k (27)
$נופר$ (27)
אלושה (30)
אגם הקטלנית (47)
shoogar girl (27)
Mini Mouse (26)
1טנסאית (27)
Fack_off (27)
אביעד#פוטר (26)
OoSaPiRoO (28)
reiny tawil (26)
ניבנוב (25)
love+love=me (27)
(15)
מורוש:] (28)
shannan (32)
רוני212 (27)
(0)
מדי (27)
orion kings (27)
sonya02 (27)
בר מזל (57)
HODFA (23)
Inspiration (34)
טלטולעעעעעעעע (104)
Tweety1 (38)
א ב ג ד ה ו (25)
~yhayahid1~ (28)
conap (104)
tzvika770 (46)
§ מאלכית § (24)
black angl (25)
tnovels (28)
121אפו'ש (26)
noyonni (31)
Spot112 (31)
+*+טלוש+*+ (28)
<<<שירנוש>>> (27)
hhnnx9 (65)
חמודה מתוקה (26)
ספיירוש XD (27)
((: אנושקה (29)
חנוש~ (31)
חולת שמיניה (25)
קורצקי:] (47)
MoRi (26)
אורפזוש16 (31)
DJmidnight (40)
saaida.amnon (32)
דיאנוש=) (28)
אלירן אוחיון (31)
=נטע= (27)
דרבוקאנה (51)
גורדידדד (52)
מלך הספורט (24)
הטובה ביותר (24)
נועה תמם (24)
אני עצמי ואנוכי (30)
נונה :] (29)
yechiel127 (29)
דין דין (25)
hamd.2007 (50)
TNTI24 (28)
TheMasterBlaste (27)
יואב שטרנברג (22)
מבט כואב (30)
a001 (46)
my love1 (30)
אני ולא אחרת44 (25)
תותים בשוקולד (28)
CASI MUNDO (28)
טלטולי
 

הי בנות! כאן יהיו כל מיני דברים על נשיקות! :]]

להתנשק זה לחלוק, הן פשוטו כמשמעו [להחליף רוק] והן מבחינה רגשית.

לנשיקות יש מנעד רחב - מנשיקת שלום\להתראות החפה מכל מיניות לעד לנשיקה החרמנית הסופר-לוהקטת [שיכולה להיות עזה יותר ממזמוזים "מתקדמים" יותר].

כמו לכל דבר אחר, לנשיקות יש מגוון משמעויות, וגם בתחום הזה לכל אחת יש העדפות משלה...

החבר רוצה להתנשק ואת לא מוכנה? שיחכה!

"נו מתי נתנשק כבר???" ככה החבר האוהב והאהוב אומר לך כל פעם שאתם רואים אחד את השני? או שהוא סתם רומז רמזים קטנים או מנסה לאט לאט... אבל מה? את לא מוכנה! וזה טבעי ונורמאלי. כמובן שלא צריך לקחת את זה יותר מידי קשה, ולא לחכות עד ש"נסיך החלומות יגיע", אבל שווה לחכות לפחות עד כיתה ח', או כיל 14 [מי שבא קודם חחח] עד שמתנשקים פעם ראשונה, כדי שלפחות שדשהילדים ישאלו אותך מתי התנשקת, לא תראי כמו איזה פאקצה מופקרת שמתנשקת בגיל 10... אלא בכיתהח', זמן נורמאלי ונחמד! :]] אז כמו שאמרתי, לא צריך לחכות יותר מידי זמן ולא לעשות מזה כזה ביג דיל, כי זה כולה נשיקה, ולא צריך לעשות מזה טרגדיה, ושזה יגיע, זה יגיע! אל תנסי לעצור את זה יותר מידי אם את רוצה לעשות את זה, ואם את לא רוצה, אל תשכנעי את עצמך לעשות את זה רק בגלל שאת בת 14 או 15... תתנשקי מתי שאת מוכנה, אבל אם את מוכנה ורוצה אבל מפחדת מהפעם הראשונה, אל תעזבי את החבר שרוצה להתנשק איתך רק בגלל שאת מפחדת איך זה יהיה. כי מתישהו זה יבוא, ואם את תפחדי כל הזמן, את אף פעם לא תתנשקי! וגם אם הפעם הראשונה תהיה זוועתית. יהיו עוד הרבה אחריה! אז הפעם הראשונה אולי צריכה להיות חלומית ובלתי נשכחצ, אבל היא לא חייבת להיות טובה :) כי בפעם הראשונה לא יודעים מה לעשות ומשם רק משתפרים! אז אם את רוצה, והחבר רוצה, ואת מוכנה, לכי על זה, ואל תעשי מזה ביג דיל או תפרדי מחבר שלך רק בגלל שאת מפחדת מאיך שזה יצא ומה תעשי.. פשוט תזרמי, ותעשי מה שהוא עושה :)

חוצמזה, את יכולה להזהיר אותו מראש שזאת פעם ראשונה שלך ושאת לא יודעת מה עושים עדין... אולי הוא יבין :)

אבל אני מזכירה, אם את לא רוצה\לא מוכנה, והוא עדיין רוצה, מה אכפת לך?! שיחכה! את לא צריכה להזדרז בשביל אף אחד! בטח שלא בשביל איזה ילד שרוצה להיות חבר שלך רק את תתנשקו כבר! אם הוא מאיים להפרד ממך, תפרדי ממנו את! את באמת רוצה חבר שרוצה להיות איתך רק בגלל נשיקות? ולא בגלל שהוא באמת אוהב אותך?...

זה סתם רעיון למחשבה :)

 

סוגי נשיקות!

 יש כל מיני סוגים של נשיקות...

יש נשיקת "שלום-שלום", שזה בגיל 12,13 והלאה מתחילןים לעשות עם חברים וידידים [וגם עם חברות וידידית חח..] שהיא סתם נשיקה וחיבוק כדי להגיד שלום..

ישק נשיקה על הלחי, שזה עושים בדרך כלל כשמקחים אמת או חובה, או נשיקה סטירה או כל מיני משחקים כאלה... שזו סתם נשיקה קטנה על הלחי.. דידבילי...

יש נשיקה בפה,[לא צרפתית] שזה בול כמו נשיקה בלחי רק שזה על הפה... נשיקה רגילה בין חברים םאו במחשחקי אמת\חובה או דברים מהסוג הזה..

יש נשיקה על היד, שזו משיקה "רומנטית" שלפעמים עושים סתם בשביל הקטע אבל לא מתכוונים לזה בתור משהו ממש נשיקתי.. חח

יש נשיקה על המצח שבאה להגיד "את חשובה לי".

ויש נשיקה צרפתית! עכשיו יש נשיקה צרפתית עם לשון ויש בלי.... בלי זו נשיקה כמו נשיקה בפה, ררק שמרגישים אחד לשני את הרוק וזזים קצת עם הפה [חח.. אני עוד לא ניסיתי.. לא יודעת... ידיד שלי סיפר לי.. חח.. ]

ויש נשיקה צרפתית עם לשון [גם עוד לא ניסתי] שזה פשוט ערבוב לשון עם לשון, רק עם רוק, שפתיים עם שפתיים... לפי אנשים אחרים שכבר התנסו בזה, אי אפשר ממש להגדיר את הנשיקה הזאת.. אי אפשר להגיד איך ההרגשה או מה עושים... אבל.. שווה לנסות! :)

חרדת ביצוע

כשנמצאים בקרבה אינטימית עם מישהו ניתן לחוש פגיעים מאוד, משום שאת חושפת בפני אדם חלק אישי כל כך שלך. יכולות להיות המון סיבות לדאגה: מה יחשוב בן זוגך על זה שאין לך ניסיון, שיש דברים שאת לא יודעת על הגוף שלך, בגודל שלך, הריח שלך, איברי המין שלך, או על המגעים המיניים הקודמים שלך. זה טבעי לחלוטין להלחץ מהתנסויות המיניות הראשונות שלך[וגם מהבאות אחריהן]. ככל שאת מרגישה נוח יותר עם בן זוגך, כך גדל הסיכוי שתצליחי להתגבר על החרדה שלך, או שלפחות תמתני אותה לרמה סבירה. גם בנים אינםחסינים בפני התופעה הזאת, יש להם דאגות משלהם בקשר לאיברים המיניים שלהם וההתנסויות הראשונות שלהם...

 
 

הי בנות!!! מה נשמע?! זהו דף שמוקדש לכל הבנות שחייבות  או לפחות רוצות -

גוף מושלם!


דיאטה:

אין דבר כזה!!!!! א-ס-ו-ר- לעשות דיאטה! זאת אומרת, מותר, אבל לא רצוי!

אם אתן רוצות לעשות "דיאטה", אז רק! דיאטת ספורט! אסור לכן לעשות דיאטת כאסח ולא לאכול כלום, זה לא יעזור לכן! אולי תהיו רזות, אבל יותר מידי רזות!! אתן תהיו אנורקסיות! [הסתכלו בעמוד אנוקסיה] אז תשכחו מזה.. .פה אנחנו נגיד לכן איך בידיוק לאכול נכון, אבל בכל זאת לפנק את עצמכן מידי פעם.. :)

המידע לקוח מהספר "צאי מזה".

אנרגיה:

בגלל שעכשיו אתן בגיל ההתבגרות (חלקכן) - אתם צריכות המון אנרגיה- ומאיפה מקבלים אנרגיה? מהאוכל! אז קודם כל אני אסביר לכן איך לאכול נכון, מבלי לאכול רק חזה ולהיות אנורקסית או לגווע מרעב... אז ככה...

אוכל: בואו נתחיל מהתחלת היום, הארוחה הראשונה היא ארוחת הבוקר. אתן חייבות לאכול ארוחת בוקר! זו הארוחה הכי חשובה ביום, ועכשיו ככה... אני ממליצה לאכול דגנים (קורנפלקס) עם חלב בלי שומן (0% שומן) ונגיד איזה פרי בדרך לבצפר, ככה תהיו שבעות עד לארוחת ה-10. כשאת בבצפר, עדיף לאכול לארוחת ה-10, איזה סנוויץ' קל... עדיף מלחם מחיטה מלאה אבל לא חייב. ועדיף שהמילוי יהיה עם גבינה וירקות, או גבינה ופרי או ירק בצד. טיפ: לאכול סנוויץ' עם שוקולד רק פעם בשבוע! ולא יותר! לארוחת הצהריים תנסי לאכול מכל אבות המזון.. אבל למשל כשאת אוכלת חלבונים- תנסי שזה יהיה עם כמה שפחות שומן, למשל-תנסו לאכול שניצל לא מטוגן, אלא לשים במיקרו, או... דברים כאלה... את צריכה לאכול גם פחמימות - איזה לחם או פסטה או משו כזה.. והרבה ירקות ופירות.. ל"ארוחת אברבע" ]שוט אל תאכלו. הדבר הכי קל לעשות זה לא לאכול כשאת לא רעבה!... לארוחת ערב תאכלי איזה לחם,ירקות ואיזה יוגורט דיאטטי. ומותר לך ממתק א-ח-ד ביום!.

 

כמה טיפים לגוף בריא ותזונה נכונה:

1.אכלי ארוחת בוקר: כמעט כל תזונאי ממליץ לאכול ארוחת בוקר עזירה כדי להעלות את רמת הסוכר בדם. פירות, דגני בוקר מדגנים מלאים וטוסט מלחם מלא הם מזונות טובים במיוחד לאכילה בבוקר. משום שהם מספקים לגוף "דלק" של סיבים ופחמימות לכמה שעות.

2. אל תדלגי על ארוחות: זה עלול לגרום לאכילה מופרזת בארוחה הבאה. לדעת התזונאים בריא יותר לאכול ארוחות קטנות רבות, יום-יום, וכך לספק לגוף מקור אנרגיה קבוע ויעיל יותר. אכילת ארוחות רבות גם מאפשרת לאכול מגוון רב יותר של מזונות. רצוי שהארוחה הגדולה ביותר לא תיאכל בסוף היום, אלא יותר לקראת אמצעו. בערב מוטב שתאכלי ארוחה קלהאך משביעה. אל תלכי לישון כשאת רעבה.רעב עשוי ליצור קשיי הירדמות ושינה.

3. אכלי פירות וירקות: אכילה של שלוש עד חמש מנות של פירות וירקות מדי יום מפחיתה את הסיכון ללקות בעשרות סוגים של סרטן, התקף לב ושבץ. עיוורון והשמנה בגיל מבוגר.

4. אכלי מזון עתיר ברזל: יש נערות הסובלות מאנמיה בתקופת הווסת,ולכן לברזל יש חשיבות מיוחדת. מקורות ברזל טובים הם: ברוקולי, תפוחי אדמה, שעועית, בשר אדום, ביצים ודגנים מלאים או מועשרים. כמו כן להקפיד לצרוך ויטמין C המצוי בהדרים או במיציהם, פירות יער [פטל, חמוציות, אוכמניות] ועגבניות, ובכרוב. ויטמין C מסייע לספיגת הברזל.

5.שתי מים: צריכה של שמונה כוסות ביום היא צריכה אידיאלית. את זקוקה לשפע של נוזלים משום שמים מהווים חלק גדול כל כך של גופך [60%]. המים משנעים את החלקיקים המזינים לכל מקום בגוף,מסלקים ממנו פסולת, ומשמנים את המפרקים - אם למנות רק קומץ מפעולותיהם החיוניות. בנוסף לשתיית מים רגילים את יכוולה לקבל את כמות הנוזלים היומיתשלך מסודה, מיצי פירות ותה צמחים - תה המכיל קפאין דווקא מסלק מים מן הגוף. במידה שאיכות אספקת המים במקום מגורייך אינה נאותה, הרתיחי את המים או שתי מים מינרליים.

 

 

היום הסטיגמה היא רזה = מושלם.

ראיתי שהרבה ילדות כתבו פה על הפרעות אכילה ואנורקסיה, או ילדות שחושבות שהן שמנות ורוצות לרזות.

הרבה מתוך הילדות שכתבו כאן שהן מחפשות דיאטה בכלל לא צריכות לרזות!

לכל מי שחושבת שצריך לשקול 10 ק"ג מתחת לגובה (לדוגמא משקל 50 ק"ג על גובה 1.60) אתן טועות ובגדול. השיטה הזו אינה תמיד נכונה. קחו לדוגמא שתי ילדות, טלי וצילה, בנות 15. שתיהן שוקלות 50 ק"ג, באותו גובה של 1.60. אולם יתכן מצב שרוב המשקל של טלי בנוי משרירים לכן היא נראית יותר חטובה ורוב המשקל של צילה זה שומן.

 

אני הפכתי למומחית לתזונה (אל תשאלו למה) אז אם באמת בא לכן לרזות, אני אתן לכן כמה טיפים:

א. מים- שתו המון מים. מכירות את ההרגשה שבא לכן לנשנש משהו אבל אתן לא כל כך רעבות או לא מזמן אכלתן? תשתו. תתפלאו, אבל 2 כוסות מים שוות ל-3 פרוסות לחם ברמת השובע. תה או מרק עדיפים כי בצידי הלשון נמצאות בלוטות מיוחדות שאחראיות על מרכז השובע במוח ושתייה חמה מגבירה את תחושת השובע.

ב. לחובבות הלחם- פרוסת לחם שווה 80 קלוריות, בעוד שפרוסת לחם קל שווה ל40 קלוריות. מה עדיף? והטעם אותו טעם. למי שקצת מפונקת וחוששת מהטעם, שתנסה לעשות צנים מפרוסת הלחם הקל. בדיוק אותו הטעם!

ג. לחובבות הגבינות- נסו להחליף את גבינות ה9% ומעלה בגבינות 5% או חצי אחוז שומן. בקוטג'- חצי אחוז או  3% שומן בלבד! כל השאר מכילים המון שומן מהחי.

ד. אתן מול הטלוויזיה ובא לכן לנשנש? קחו ירקות חתוכים או פרכיות אורז. מאוד טעים!

ה.מי שיגיד לכן שאפשר לרזות בצורה בריאה בלי לעשות ספורט- טועה. 3-4 פעמים בשבוע יספיקו. הליכה של שעה, ריצה, שחיה, אופניים, כדורסל... ואל תשכחו מתיחות לפני ואחרי.

ו. נסו להחליף את השוקולד בריבה. בכפית אחת של שוקולד למריחה יש 80 קלוריות ובכפית אחת של ריבה או סוכר או דבש יש רק 20 קלוריות.

ז. לכל ארוחה תוסיפו סלט! תתפלאו כמה זה ישביע אתכן.

כמובן שתמיד רצוי להתייעץ עם דיאטנית שתתאים במיוחד עבורכן את התפריט בשבילכן. לדוגמה זהו תפריט מאוזן ובריא שגרם לי להפחית במשקל:
ארוחת בוקר- שתי פרוסות לחם קל + כף גבינה לבנה + סלט
ארוחת 10- סנדביץ' מלחם קל עם כפית ריבה או דבש.
ארוחת צהריים- הארוחה של אמא (לא בהגזמה) + סלט.
ארוחת 4- ממתק מיני (מקופלת מיני או פסק זמן מיני- 100 קלוריות ביחידה(.
ארוחת ערב- ביצה קשה או חביתה בכפית שמן בלבד + 2 כפות גבינה + סלט.
מי שרוצה יכולה להוסיף עוד פרי.

בתור אחת שרזתה 13 ק"ג, אני אומרת לכן שזו הדרך הבטוחה ביותר להצלחה- תזונה מאוזנת וספורט.  וגם אם חרגת מהתפריט אל תדלגי על ארוחות כי את סתם תגיעי לארוחה הבאה מורעבת ותטרפי בלי הכרה.
להקיא או להפוך לאנורקסית? אל תחשבי על זה אפילו... אלא אם כן בא לך שיפסק לך המחזור, שינשור לך השיער, שהציפורניים שלך ירקיבו, שיהיה לך ריח רע מהפה ועוד...

ועוד משהו קטן לסיום: כשהגוף לא מקבל אוכל במצב של הרעבה או שהוא מתרגל לקבל כמויות קטנות של אוכל הוא נכנס למצב מצוקה וחוסר. כשתחזרי לאכול נורמאלי הגוף לא יסתדר עם כל כך הרבה אוכל, יאגור את הכל ותשמיני בחזרה!
בנות,סליחה על המגילה... ותזכרו- בנים (כמובן שיש יוצאים מן הכלל) לא אוהבים שמנה מדי, אבל גם לא אוהבים רזה מדי...  

המון בהצלחה.   
 

שלום בנות! כאן נספר לכן הכל אבל הכל על טמפון, תחבושות היגייניות ומגן תחתון! אז לכל מי שכבר קיבלה מחזור, או חושבת שהיא עומדת לקבל - הנה הפירוט המלא!


 

הנה תמונות של המוצרים של קוטקס... תוכלו למצוא את זה בכל חנות או סופר עם הדברים האלה [בדרך כלל בבתי מרקחת, סופר פארם, ואפילו ב"שופרסל" או "היפרנטו" או כל סופר גדול...]

זה טמפונים...

 

אלה מגיני תחתון [האריזות]

ואלה תחבושות בכל מיני סוגים וגדלים...

על טמפון ומגן תחתון

 

'כשאקבל' זה בטח סתם 'יטרטר' אותי. החברות שלי כבר מקבלות,
והן צריכות להביא איתן כל מיני דברים לבית הספר ולהחליף תחבושות בהפסקות'.
 אנה

לאחר שהתחלת לקבל את הווסת, עומדים לבחירתך מוצרי הגיינה שונים. את בוודאי מכירה את שני הסוגים הבסיסיים - תחבושות הגייניות וטמפונים.
התחבושת ההגיינית והרפידה מולבשות על החלק הפנימי של התחתונים, מחוץ לגופך. הטמפון, לעומת זאת, מוכנס אל תוך הנרתיק וסופג את נוזלי הווסת כשהוא בתוך גופך.
 
תחבושות הגייניות

בנות נבדלות זו מזו במידה ובכובד הדימום שלהן. כמענה לצרכים השונים של כל בת. ניתן לרכוש תחבושות במבחר גדלים וצורות. תוכלי לבחור בתחבושת או בשילוב של תחבושות בעלות כושר ספיגה מתאים לכל יום של הווסת: מרפידה דקה ועד לתחבושת עבה וארוכה לספיגה גדולה יותר.


 
היי מוכנה

תחסכי לעצמך דאגות מיותרות אם תקחי תחבושת הגיינית בילקוטך, באופן קבוע. גם אם 'תתפסי' ללא תחבושת הגיינית, אין כל רע בשימוש בנייר טוואלט ואל תחששי לבקש תחבושת מחברה, מאמך, מאחותך או מאחות בית הספר. כל אחת מהן תשמח לעזור לך.

באיזו תכיפות עלייך להחליף תחבושת הגיינית?

התכיפות להחלפת תחבושת אינה קבועה. בתחילת הווסת, כשהדימום בדרך כלל כבד יותר, תצטרכי להחליף תחבושת מדי 4-2 שעות. לקראת סוף הווסת, כשהדימום קל יותר בדרך כלל, תוכלי להסתפק בהחלפה מדי 6-4 שעות.

לא רצוי ללכת למעלה מ-6 שעות ללא החלפה, בגלל שנוזל הווסת מדיף ריח רע לאחר שהוא נחשף לאוויר לזמן ארוך, חשוב להחליף תחבושות בתדירות ובצורה מסודרת.

השלכת תחבושת משומשת

לפני שאת משליכה תחבושת משומשת זכרי לקפלה, לעטוף אותה בנייר טואלט ולהניחה בפח האשפה. המנעי מזריקת התחבושות המשומשות לבית השימוש.
 
טמפונים

טמפונים הם עזרים הגייניים אחרים. הטמפון העשוי חומר סופג, מוכנס דרך הפות אל הנרתיק, כדי לספוג את נוזלי הווסת מבפנים. אם את משתמשת בטמפונים, קראי היטב את ההוראות על מנת להשתמש בהם לפרק הזמן המומלץ (בדרך כלל 6-4 שעות בעיקר במשך הלילה).

 

 

 

תחבושות היגייניות:

 

בנות, אתן לא צריכות לפחד מזה... אם למשל פעם, פתחתן איזשהי תחבושת של אמא שלכן, והיא הייתה גדולה ומפחידה כזאת, זה לא אומר כלום! אתן, יש לכן את הגודל שלכן, אתן צריכות לבדוק איזה גודל וכושר ספיגה הכי עוזר לכן והכי נוח לכן..

יש תחבושת עם כנפיים, בלי כנפיים, עם כנפי פרפר [הכי חדש בינתיים], ועוד מלא סוגי תחבושות וגדלים שונים.

 

אם אתן בכיתה ו', ויש לכן שיעור "חינוך מיני", או משו שקשור לגיל ההתבגרות, או שאולי סתם יעשו לכן סדנא של פעם אחת, כנראה יביאו לכן מין שקית כזאת, [אצלי זה היה מין תכלת טורקיז כזה] שבה יש תחבושת של אולוויז [או אולדייז לא זוכרת.. חח..] אחת ירוקה ואחת סגולה... איזה שני מגיני תחתון [להפרשות] בגודל קטן יותר ושני מגיני תחתון בגודל גדול יותר. יהיה שם גם חוברת על המחזור, וחוברת על מגיני תחתון. השקית הזאת נורא עוזרת למידע וגם למקרי חירום. עדיף לקחת איתך מגיל 12 בערך, או מכיתה ו', בתיק תחבושת אחת או שתיים, אפילו תחבושת של אמא. תקחו לה [אבל תבדקו אם זה לא גדול מ-י-ד-י] שימו בתיק, במקום שאף אחד לא פותח.. או שתשימו במין נרתיק קטן כזה, לא משנה איפה, נרתיק עם צבע אטום גם כדי לשמור על סטריליות [ניקיון] וגם כדי שאף אחד לא יראה את זה... אם אתן לוקחות נרתיק [זה מה שאני עושה...] אז שימו שם גם איזה שלוש ארבע תחבושות, אפשר אפילו משני סוגים, וכמה מגיני תחתון... אי אפשר לדעת למה תצטרכי אבל עדיף תמיד שיהיה איתך.
 

שיער

לבני אדם יש שני סוגים של שיערות... הראשון הוא השיער הפלומתי [הרך], שהוא השיער הבהיר,הרך והפפלומתי שמכסה את כל הגוף, וכן, גם על הפרצוף, אם אתן חושבות שזהו השפם או הזקן שצומח לכן [?!] אז... אתן טועות! זו פלומה ויש אותה לכולם! [גם לבנים]. השני הוא השיער העבה זהו השיער שצומח לכן על הראש, בגבות,בבית השחי, במפשעה [שם למטה...] ועל הרגליים.

טוב אז ככה... אני אספר לכן עכשיו איפה ומתי צריך לצמוח לכן השיער בכל מקום...

השיער הראשון שצומח כמו שאתן יודעות, הוא שיער הראש, הגבות ולאחר מכן השערות בידיים והשערות ברגליים... אז אל תדאגו אם בגיל מאוד מוקדם פתאום יש לכן הרבה מאוד שערות ברגליים או משו כזה..

לאחר מכן, מגיע שיער בית השחי ושיער הערווה\מפשעה\איבר המין או איך שלא תקראו לזה... זה סימן שאתן פחות או יותר בגיל ההתבגרות, אם זה קורה אחרי שהחזה מתחיל לגדול או לפני שהוא מתחיל לגדול או לפני או אחרי המחזור זה כבר לא משנה, זה יכול לקרות בכל זמן... גם כשאתן מאוד קטנות... יש ילדות שיש להן נטייה לצמיחת שיערות... שההורים שלהם יותר שעירים או משו כזה.. בדרך כלל [אני אומרת רק בדרך כלל כי אני מכירה יותר אז אל תחשבו שאני גזענית], אז בדרך כלל לתמנים יש יותר נטיה, אבל זה לא מטעמי גזענות... ! א

פשר לראות את זה לפי השערות בידיים או ברגליים, אם את יותר שעירה אז רב הסיכויים שהשיער במקומות האלו יגיע יותר מהר.אחרי שהחזה יתחיל לצמוח [זה יכול לקרות גם לפני], יתחיל לצמוח לך שיער מסביב לפטמה, שיער דליל ודק שבדרך כלל לא מפריע.. אם הוא מפריג לך או דוקר אותך, את יכולה פשוט להוציא אותו עם פינצטה [כי אין הרבה] או לגזור את הקצוות עם מספריים[כדי שיהיה פחות כואב].

כמו שאולי כבר הבנתן, הסדר ממש מקרי איך שכתבתי את זה פה... אצל כל ילדה השיער מופיע בגילאים ובזמנים שונים.. וגם אם אין לך עכשיו שיערות בבית השחי או בכל מקום אחר, הם יגיעו.. אל תדאגי! ואם נגיד השיער בחזה יגיע לפני השיער בבית השחי או להפך זה גם בסדר אז אל תדאגי!...

יש בנות [כמו שאמרתי, עם הנטייה לשעירות - ואני אומרת את זה לא כעלבון אלא כמידע, שתהיו מודעות לזה] אז יש בנות שיש להן גם שערות על הבטן, על הגב ובעוד כל מיני מקומות.. וזה גם בסדר.. בדרך כלל זה לא מפריע אבל אם זה מאוד מפריע לכן, תגידו לאמא שלכן והיא כבר תגיד לכן איך להוריד אותו [אני פשוט לא יודעת איך להוריד שיער מהגב או מהבטן...]

 

שיטות להורדת שיער

תלישה בעזרת פינצטה...

מה זה:משיכת השערות אחת, אחת בפינצטה.

תדירות:לפי הצורך. לאחר שתולשים שערה היא נעלמת לחודש לפחות, אבל אחרות צומחות באותו אזור.

עלות:אם את עושה זאת בעצמך - העלות אפסית. בהנחה שיש לך פינצטה.

כאב:גואב לשנייה או שתים במיוחד במקומות רגישים.

יתרונות:את עושה את זה בעצמך [שולטת בעלות,בכמות וקובעת אם להמשיך או לא]

חסרונות:זאת עשויה להיות פעולה מכאיבה. שהו פתרון זמני בלבד.

קיצוץ...

מה זה:גזירת השיער הלא רצוי באמצעות מספריים [למשל שיער הערווה שמבצבץ מתוך בגד הים.]

תדירות:לפי הצורך

עלות: אפסית בהנחה שיש לך מספריים.

כאב:אין

יתרונות:את עושה את זה בעצמך וזה לא כואב.

חסרונות: זה מקטין את אורך השיער אבל לא מכלים אותו מן העין.

דיפלציה- משחה כימית...

מה זה:משחה או ג'ל למריחה על האזור שאת מעוניינת להסיר. זה שורף,ממיס וגורם נזקים נוספים לשורשי השיער. אחר כך את שוטפת את החומר ואת השערות.

תדירות:האזור נותר חלק למשך שבועיים עד חודש.

עלות:לא בשמיים. קני תכשיר טוב בבית המרקחת

כאב:שלךעלול להכאיב ולצרוב במקומות רגישים. [תמיד מלאי את ההוראות בפקידה ומרחי רק על חלקי הגוף המומלצים..

יתרונות:את עושה את זה בעצמך והתוצאה היא איזורים נטולי שיער חלקים מאוד. הנשמרים לאורך זמן רב יותר מגילוח.

חסרונות: עלול לצרוב או לגרום לאדמומיות העור. וזה מסריט, אפילו התכשירים המוגדרים כבעלי "ניחוח רענן".

גילוח...

מה זה:סילוק שערות באמצעות העברת שער או סכין גילוח בצמוד לעור.

תדירות:פעם ביום עד פעם בשבוע, תלוי במהירות הצמיחה של שערך.[בחורף אפשר להקטין את התדירות]

עלות:רק מחיר סכיני הגילוח והקצף או הסבון.

כאב:אין,אם את לא נחתכת. ייתכן גירוי קל של העור.

יתרונות:את עושה את זה בעצמך מתי שמתחשק לך.

חסרונות:מרע שהתחלת השיער שיצמח לך יהיה קשה ועבה יותר. עלול לגרום לצמיחת השיער פנימה.באזור המפשעה לחתכים ולעור מגורה היוצר אי נוחות.

חמצון...

מה זה:הבהרת צבע השיער באמצעים כימיים. מיועד בדרך כלל לשיער הפנים.

תדירות:תלויה במהירות צמיחת שיערך. על פי רב מחזיק מעמד כחודש.חזרי על הפעולה כשהשיער נהיה דו גווני.

עלות:מעט יותר מדיפלציה. קני מותג מוכר.

כאב:ייתכן גירוי של איזורים רגישים. תעשי בחוכמה אם תבדקי את התחושה על איזור פחות גלוי.

יתרונות:לא כרוך בהסרת השיער, כך שאת לא צריכה להיות מודאגת איך  ייראה השיער בייצמח. [הוא רק יהיה שוב כהה.

חסרונות:שהו חומר כימי, ולכן עלול להיווצר גירוי בעור. חמצון לא מסיר את השיער, כך שאם מדובר בהרבה שיער, גם אם הוא בלונדיני, ניתן יהיה להבחין בו. החמצון עלול דווקא להבליט את השער אם את בעלת גוון עור כהה.

שעווה...

מה זה: מריחת שעווה חמה על האזור שבו את רוצה להסיר שיער. לאחר שמניחים לה להתייבש מוזכים אותה- עם הערות,השורשים והכל. המפשעה היא המקום שממנו מקובל להסיר שיער באמצעות שעווה בייחוד בגלל שהגדי הים נעשים חושפניים יותר ויותר.

תדירות:המראה החלק מחזיק מעמד ארבעה עד שישה שבועות.

עלות:אם את עושה את זה בבית זה לא עולה הרבה יותר מדיפלציה או חמצון,אבל טיפול בשעווה אצל קוסמטיקאית עולה כמעט כמו תספורת.

כאב:די דומה לתלישת פלסטר משטח עור גדול. ייתכנו אדמומיות וגירו של העור [די כואב-תחשבי על הסרת שערות המפשעה בשעווה-אימל'ה!]

יתרונות:מסיר את השיער לחודש ויותר.

חסרונות:עקירת השערות מהשורשים באמצעות שעווה חמה מכאיבה מאוד. לעשות את זה אצל קוסמטיקאית עלול להיות יקר. חסרון נוסף-צמיחת השיער פנימה בגלל טכניקת משיכה לא טובה.

אלקטרוליזה...

מה זה: בעל מקצוע מיומן מחדיר סיב דק או מחט דקיקה ארוכה לכל זקיק שיער, וצורב אותו בזרן חשמלי. זו השיטה היחידה שמבטיחה הסרת שיעט לצמיתות, או כמעט לצמיתות. מיועדת לשיער פנים בלבד.

תדירות:על מנת להשיר שפם,לדוגמה, נדרשים בדרך כלל ביקורים שבועיים במשך במשך כמה חודשים. [משום שכל הזמן צומחות שערות חדשות] אחר כך את יכולה להסתפק בתיקונים תקופתיים.

עלות:טיפול יקר.

כאב:לא פיקניק,אבל גם לא כמו ביקור רע אצל רופא שיניים. זה עוזר אם לוקחים משכך כאבים כחצי שעה לפני הטיפול. יש גם משחות למריחה על העור המאלחשות את האזור.

יתרונות:בסופו של תהליך, ההסרה היא לצמיתות [לתמיד].

חסרונות:כל מפגש טיפולי יקר מאוד,הטיפול כואב למדי, ואת צריכה למצוא בעל/ת מקצוע מיומן/מיומנת על מנת שהשערות אכן יוסרו לצמיתות וכדי למנוע טעויות כואבות שיותירו אותך מצולקת.

הסרת שיער בלייזר...

מה זה: השיטה הומצאה ב-1995 כוללת שלב מוקדם שבו מסירים את השיער בשעווה,אחר כך מורחים על העור תמיסה על בסיס פחמן. הזקיקים ניזוקים אך לא העור. יש הטוענים שהשיטה יעילה ביותר אצל בעלי עור בהיר ובעלי ושיער כהה.

תדירות:ההסרה אינה לצמיתות, אך היא ארוכת טווח.

עלות:טיפול יקר מאוד. המחיר משתנה על פי שטח האזור של המטופל.

כאב:כואב פחות מאלקטרוליזה. רק הארנק נאנק מכאב.

יתרונות:הרסת שיר כמעט לצמיתות.

חסרונות:התרוששות [כספך יירד לטימיון יחד עם השיער]. טכנאי לא מנוסה עלול לגרום לך לכוויות.

 

כמה דברים על גילוח ושעווה...

 

הי! תראו, בבית השחי, עדיף להוריד עם שעווה כי זה יותר טוב וליותר זמן אבל בכל זאת.. זה ממש ממש כואב, וגם שמעתי על סיפורים שאומרים שזה יכול להוציא ורידים או דברים כאלה, אבל לזה אתן צריכות לבחור אם להאמין או לא.. חוצמזה שזה יחסית יקר כי צריך ללכת לקוסמטיקאית שתעשה לכן. והיא גם לא תמיד יכולה...

אם אתן לא רוצות שיכאב לכן, אז לדעתי השיטה שהיא באמת הכי טובה,הכי פשוטה והכי פחות כואבת היא גילוח. גמני מגלחת, זה ממש אבל ממש לא כואב, ואתן לא חייבות להוריד כל יום! רק מתי שאתן צריכות! נגיד בחורף - אתן בכלל לא צריכות! ואם יוצא פעם אחת שאתן הולכות לבריכה ביום ממש אבל ממש חם, אז מורידים כמה דקות לפני וזה הכל!.. אני אסביר לכן עכשיו איך להוריד..

קודם כל, עדיף שתעשו את זה במקלחת, ללא חולצה או רק עם חזייה\גוזייה\גופייה שאפשר להרטיב, הרטיבו את בית השחי\את הרגל טוב טוב, ושפשפו טוב טוב עם סבון, וא-ל תשטפו, תשאירו את הסבון על בית השחי\רגל, לאחר מכן, קחו את הסכין - [אם יש לכם סכין שהוא יותר ישן,אבל לא חלוד! אז זה יותר טוב! אל תחשבו שאם הוא יותר חדש אז זה פחות כואב או יותר טוב, כי אז הוא ממש ממש חד ואתן יכולות לפצוע את עצמכן], לאחר ששמתן את הסבון, קחו את הסכין, ותחליקו אותו בעדינות בעדינות על המקום שממנו אתן רוצות להוריד שערות. תעשו את זה כמה פעמים בכל צד, מידי פעם תשטפו את הסכין.

לאחר שסיימתן שטפו את בית השחי\הרגל - והנה אתן חלקות!

חשוב מאוד! - אחרי שאתן מסיימות לגלח-קחו צמר גפן, ושימו בו אלכוהול מבקבוק כזה, ומרחו על בית השחי, אם נפצעתן זה קצת ישרוף אבל אתן חייבות לשים! לא לשכוח!

עכשיו ככה.. נכון שאומרים שהשערות נהיות שחורות ועבות וכל זה.. אז מה? אם הן גודולות עוד פעם - תורידו עוד פעם! זה לא בעיה או משו כזה! זה כיף להוריד ואחרי זה להיות חלקות ולהרגיש בוגרות! חוצמזה, גם ככה כל פעם שתצא שערה אחת או שתיים אתן תורידו עוד פעם נכון?.. חח...

בקיצור, בבית השחי אני מציעה בגילוח ורק בגילוח! ברגליים גם אפשר, כי זה גם הכי פשוט וזה, אבל זה יותר מידי עיסוק... ברגליים זה לוקח יותר זמן, וגם כאילו.. את לא יודעת מתי תצטרכי לקפל את המכנסיים או משו כזה, ואז פתאום יצוצו שערות שחורות..

אגב - בפעם הראשונה שתורדיו שערות, רב הסיכויים שהשער שלכן לא יהפוך לעבה ושחור יותר, רק אחרי כמה פעמים שתגלחו, אני לא יודעת להסביר את זה, אבל זה פשוט ככה!אז אם אתן רק רוצות לנסות ואחרי זה שזה יחזור לאיך שזה היה קודם, כנראה שזה באמת יחזור לאיך שזה היה קודם.

עוד משו... -

אם את ממש חייבת להוריד שערות, ואת מורידה עם שעווה בדרך כלל [לא משנה איפה .. אם זה ברגליים או אם זה בבית השחי] אז נגיד שאת מורידה בשעווה ברגליים ואת ממש חייבת להוריד כי ממש חם ואת רוצה ללכת עם מכנסיים קצרים, אז את יכולה לגלח פעם אחת! לא יקרה כלום! השיער שלך לא ישאר שחור לתמיד או משו כזה!  אם תגלחי פעם אחת זה גם בסדר, אחרי זה את יכולה מייד לחזור להוריד בשעווה והכל חוזר להיות יפה ונחמד!.

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש